10 důvodů proč pít kvalitní kávu.

10-duvodu-proc-pit-kvalitni-kavucoffee-777612__340

10  Důvodů proč pít kvalitní kávu

Žijeme  v době, kdy je  pití kávy velmi  populární . V minulosti tomu tak nebylo a káva byla v Evropě vzácná. Nyní se řekneme, jaký má pití kvalitní kávy vliv na lidský organismus.

Zde je 10 věcí  , které  pití kávy pozitivně ovlivňuje  ve vztahu ke zlepšení a udržení své  duševní  a fyzické pohody.

1.

Zlepšení paměti

10.důvodů proč pí

Chtěli byste mít lepší paměť?

Lépe vnímat detaily? Chtěli byste být schopni si uvědomit a vzpomenout si  na  významné události ve svém životě? Káva může být  pro Vás  vaše odpověď.

Výzkumné studie provedené na Johns Hopkins Universitě zjistily , že  káva  a  kofein v ní obsažený má schopnost zvýšit dlouhodobou paměť mozku.  Vypitím jen jednoho silného  šálku kvalitní kávy denně můžete  ve  vašem mozku vytvořit hlubší úroveň vaší  paměti.

2.

Boj s rakovinou
Kávová zrna mají schopnost bojovat s celou řadou nemocí od kožních  problému až  k léčení rakoviny. Ve skutečnosti, je káva bohatým zdrojem  antioxidantů. Kávový klystýr je velmi účinná podpůrná terapie u řady závažných onemocnění, hlavně ale  u léčení rakoviny.

 3.

Antidepresivum – prevence deprese

10. důvodů proč pít kvalitní kávu.

10. důvodů proč pít kvalitní kávu.

Káva má také schopnost překonat deprese a stres tím že dovede člověku zlepšit náladu.

Výzkum prováděný na Harvard School of Public Health zjistil, že pití kávy může působit jako antidepresivum a také snížit riziko sebevražedných myšlenek a tendencí. To je dalším důvodem, proč je káva dobrá volba ve srovnání s mnoha alternativními nápoji ,jako jsou limonády či kola

4.

Zvyšuje  libido

love-each-other-700771__340

Může káva zvýšit váš sexuální apetit? Stejným způsobem jako může káva zlepšit fyzickou výdrž ve sportu a cvičení  ,může také zlepšit vaše libido.

V průzkumu prováděného společností McKendree University, byl nalezen pozitivní vztah mezi hladinou adrenalinu a sexuální přitažlivostí.  To platí při pití  jen jednoho  kvalitního šálku kávy denně.  Přílišná konzumace kávy  může mít opačný účinek

5.

Prevence diabetu

diabetes-528678__340

Podle některých poměrně nedávných  výzkumu z American Chemical Society, má  káva potenciál snížit začátek  diabetu 2. typu. Výzkumníci zjistili, že lidé kteří pijí kvalitní kávu ,  mohou snížit  šance vzniku diabetu typ 2  až o 50 procent.

6.

Rakovina kůže
Může káva snížit riziko rakoviny kůže u žen?

Ženská nemocnice v Brighemu  a Harvard Medical  School sledovány 112 897 mužů a žen v průběhu období 20 let a zjistili  některé dosti zajímavé poznatky. Ženy, které  pily  denně kávu měly mnohem méně výskytu rakoviny kůže , než  zbytek  účastníků  studie, kteří kávu nepili.

7.

Zdravá játra
Pokud  pravidelně pijete  alkoholické nápoje, může  vám káva  zachránit játra před cirhózou a  autoimunitním onemocněním. Podle publikované studie z roku 2006 , které se zúčastnilo  celkem 125 000 lidí v průběhu 22 let, jedinci, kteří pili alespoň jeden šálek kávy denně měli o  20 procent menší pravděpodobnost rozvoje cirhózy.

8.

Podpora ve  spalování tuků
Víte, že káva vám může dát více než jen rychlou  energii?  V časopise Journal of Nutrition and Metabolism  byla zveřejněná studie , která dokazuje  ,že káva může nastartovat váš metabolismus a podporuje spalování tuků.

Pití kávy, a to zejména před fyzickou aktivitou, způsobí, že vaše tělo přejde do režimu spalování tuků rychleji

Regenerace svalů

Váš oblíbený šálek může po intenzivním tréninku pomoci  vašim svalům s rychlejší regenerací.

10.

Zvýšení  vytrvalosti a výdrže

weight-loss-1207556__340
Může káva ve skutečnosti zvýšit vaši vytrvalost a celkovou výdrž? Dvě nedávné studie prokázaly, že káva může sloužit jako přírodní stimulant.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *