7 tipů jak vypěstovat u dětí správné stravovací návyky

  www.zdraviahubn7 tipů jak vypěstovat u dětí  správné stravovací návyky

V posledních letech se roztrhl pytel s různými super potravinovými polotovary. Na každém kroku jsou  různé   fast foody, automaty na cukrovinky a různé  vitamínové  nápoje, které vytváří  dojem, že se jedná o potraviny s bezmeznou energií a kladným účinkem na naše zdraví. O to horší je, že reklama na  tyto výdobytky potravinářského průmyslu působí i na naše  děti .  Rodiče  dnešních dětí jsou jako mezi mlýnskými kameny  , kdy musí tyto nezdravé složky eliminovat a je jejich úkolem vypěstovat u svých dětí takové stravovací návyky, které zajistí dětem pevné zdraví v budoucnosti. Raná léta jsou velmi důležité pro zdraví dětí, protože dětské tělo má obrovské vnitřní nároky na  kvalitní živiny.

V mladém věku, tělo dítěte začíná budovat svůj systém těla a tím si položí základ zdraví po celý svůj život.   To je ideální doba vychovávat, vést a modelovat zdravý styl výživy pro zajištění optimálního zdraví pro budoucnost dítěte. Pravdou je, že když jíme lepší potraviny , cítíme se lépe.   Také, když naše děti mají kvalitnější stravu ,  cítí  se  lépe.   Udržovat dětské  tělo v super stavu,  znamená  , že získávají  energii z potravin, které konzumují.

Ve světle všech pokušení, s nímž jsou dnešní děti konfrontovány,  je nesmírně důležité, abychom  my rodiče zajistili našim dětem stravu  bohatou na potřebné  živiny. To znamená , mnoho vařené zeleniny, nikoliv však  saláty a  vyloučení  sladkostí  a cukrovinek, které u našich dětí  vyvolaly epidemii obezity a zbytečných zdravotních problémů .

Zde je 7 jednoduchých tajemství ,jak u  dětí vypěstovat vynikající stravovací návyky:

  1. Naučte děti, že jsou to, co jedí.

To co během dne  sní  to staví  jejich  těla. Vysvětlete jim, že zdravé jídlo je jejich palivo a že existuje významný projekt výstavby děje uvnitř jejich těl.

  1. Buďte pro své děti vynikajícím vzorem.

Dobrým příkladem budete, když sami budete konzumovat zdravé jídla ,nebudete kouřit a zapojíte se i s dětmi do pohybových aktivit.

  1. Motivujte své dítě s cílem zlepšit jejich stravu a lépe se rozhodovat.

Pomůžete dítěti pochopit, že správná výživa jim pomůže mít větší svaly, lesklejší vlasy, víc rozumu, delší nehty a mnohem více energie.  Při správném  nutričním  programu,  budou mít děti  mnohem více energie, což zvýší jejich sebevědomí a sebedůvěru.

  1. Vyhněte se nákupu bonbonů, sušenek, koblih, zmrzliny, bílého chléba, a mnoho dalších sladkých ale na ostatní živiny  chudších potravin.

Bude to mnohem jednodušší pro vaše děti jíst zdravé potraviny, pokud  jsou  doma. Je lepší mít v kuchyni skříň zdravých potravin místo brambůrků či sladkostí. Udržujte ledničku naplněnou čerstvě vařenou zeleninou.

  1. Zapojte své děti při vaření.

Příprava pokrmů doma je skvělá příležitost , jak učit své děti a zároveň se nimi  bavit.  Když mají děti pocit, že jsou součástí procesu, je více než  pravděpodobné, že uvařené pokrmy , či nové potraviny s chutí sní. Nechte své děti, aby si vybrali  kuchařské recepty  a po vašem boku  se seznámí s všemi druhy potravin.

  1. Udělejte rozhodnutí stravovat se s rodinnou co nejvíce doma.

Vaření a společné podávání jídla zlepšuje rodinné vztahy a vytváří u  děti   povědomí  důležitosti  výběru zdravého jídla  a potravin

  1. Ukažte dětem ,kde získat kvalitní potraviny

V některých místech je možné navštívit  zemědělské farmy , kde děti vidí , jak kvalitní potravina vzniká. Pokud máte možnost zábavně  zapojte děti do práce na zahrádce či zahradě.

 

V dnešní době je někdy opravdu těžké najít kvalitní potraviny.

Pokud  bych dnes měl malé děti určitě by jim  doplnil potřebné minerály a vitamíny speciálním dětským  doplňkem stravy od firmy Nutrilite.    Podle  praktických zkušeností je u těchto dětí zlepšená imunita a celkově se ve všech směrech správně rozvíjí.

Chcete dát pod stromeček vašim dětem přírodní preparát s  potřebnými vitamíny a minerály na zlepšení imunity a zdraví vašich dětí? Je  tu pro ně

NUTRILITE™ Chewable Multivitaminte

Tento produkt si můžete objednat ZDE

 

 Všechny informace v tomto článku je pouze pro vzdělávací účely.   To není pro diagnostiku, léčení, předpis nebo léčení jakéhokoliv chorobného stavu nebo zdraví. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *