7 tipů jak vypěstovat u dětí správné stravovací návyky

  www.zdraviahubn7 tipů jak vypěstovat u dětí  správné stravovací návyky

V posledních letech se roztrhl pytel s různými super potravinovými polotovary. Na každém kroku jsou  různé   fast foody, automaty na cukrovinky a různé  vitamínové  nápoje, které vytváří  dojem, že se jedná o potraviny s bezmeznou energií a kladným účinkem na naše zdraví. O to horší je, že reklama na  tyto výdobytky potravinářského průmyslu působí i na naše  děti .  Rodiče  dnešních dětí jsou jako mezi mlýnskými kameny  , kdy musí tyto nezdravé složky eliminovat a je jejich úkolem vypěstovat u svých dětí takové stravovací návyky, které zajistí dětem pevné zdraví v budoucnosti. Raná léta jsou velmi důležité pro zdraví dětí, protože dětské tělo má obrovské vnitřní nároky na  kvalitní živiny.

V mladém věku, tělo dítěte začíná budovat svůj systém těla a tím si položí základ zdraví po celý svůj život.   To je ideální doba vychovávat, vést a modelovat zdravý styl výživy pro zajištění optimálního zdraví pro budoucnost dítěte. Pravdou je, že když jíme lepší potraviny , cítíme se lépe.   Také, když naše děti mají kvalitnější stravu ,  cítí  se  lépe.   Udržovat dětské  tělo v super stavu,  znamená  , že získávají  energii z potravin, které konzumují.

Ve světle všech pokušení, s nímž jsou dnešní děti konfrontovány,  je nesmírně důležité, abychom  my rodiče zajistili našim dětem stravu  bohatou na potřebné  živiny. To znamená , mnoho vařené zeleniny, nikoliv však  saláty a  vyloučení  sladkostí  a cukrovinek, které u našich dětí  vyvolaly epidemii obezity a zbytečných zdravotních problémů .

Zde je 7 jednoduchých tajemství ,jak u  dětí vypěstovat vynikající stravovací návyky:

  1. Naučte děti, že jsou to, co jedí.

To co během dne  sní  to staví  jejich  těla. Vysvětlete jim, že zdravé jídlo je jejich palivo a že existuje významný projekt výstavby děje uvnitř jejich těl.

  1. Buďte pro své děti vynikajícím vzorem.

Dobrým příkladem budete, když sami budete konzumovat zdravé jídla ,nebudete kouřit a zapojíte se i s dětmi do pohybových aktivit.

  1. Motivujte své dítě s cílem zlepšit jejich stravu a lépe se rozhodovat.

Pomůžete dítěti pochopit, že správná výživa jim pomůže mít větší svaly, lesklejší vlasy, víc rozumu, delší nehty a mnohem více energie.  Při správném  nutričním  programu,  budou mít děti  mnohem více energie, což zvýší jejich sebevědomí a sebedůvěru.

  1. Vyhněte se nákupu bonbonů, sušenek, koblih, zmrzliny, bílého chléba, a mnoho dalších sladkých ale na ostatní živiny  chudších potravin.

Bude to mnohem jednodušší pro vaše děti jíst zdravé potraviny, pokud  jsou  doma. Je lepší mít v kuchyni skříň zdravých potravin místo brambůrků či sladkostí. Udržujte ledničku naplněnou čerstvě vařenou zeleninou.

  1. Zapojte své děti při vaření.

Příprava pokrmů doma je skvělá příležitost , jak učit své děti a zároveň se nimi  bavit.  Když mají děti pocit, že jsou součástí procesu, je více než  pravděpodobné, že uvařené pokrmy , či nové potraviny s chutí sní. Nechte své děti, aby si vybrali  kuchařské recepty  a po vašem boku  se seznámí s všemi druhy potravin.

  1. Udělejte rozhodnutí stravovat se s rodinnou co nejvíce doma.

Vaření a společné podávání jídla zlepšuje rodinné vztahy a vytváří u  děti   povědomí  důležitosti  výběru zdravého jídla  a potravin

  1. Ukažte dětem ,kde získat kvalitní potraviny

V některých místech je možné navštívit  zemědělské farmy , kde děti vidí , jak kvalitní potravina vzniká. Pokud máte možnost zábavně  zapojte děti do práce na zahrádce či zahradě.

 

V dnešní době je někdy opravdu těžké najít kvalitní potraviny.

Pokud  bych dnes měl malé děti určitě by jim  doplnil potřebné minerály a vitamíny speciálním dětským  doplňkem stravy od firmy Nutrilite.    Podle  praktických zkušeností je u těchto dětí zlepšená imunita a celkově se ve všech směrech správně rozvíjí.

Chcete dát pod stromeček vašim dětem přírodní preparát s  potřebnými vitamíny a minerály na zlepšení imunity a zdraví vašich dětí? Je  tu pro ně

NUTRILITE™ Chewable Multivitaminte

Tento produkt si můžete objednat ZDE

 

 Všechny informace v tomto článku je pouze pro vzdělávací účely.   To není pro diagnostiku, léčení, předpis nebo léčení jakéhokoliv chorobného stavu nebo zdraví. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *