ANALÝZA PRVKŮ Z VLASŮ - ZDRAVOTNÍ PROGRAM

ZÁKLADNÍ INFORMACE O PROGRAMU

Analýza prvků z vlasů (APV) - Zdravotní program je vyšetření stavu výživy těla na základě počtu a poměru prvků ve vlasech. Jedná se o moderní diagnostickou metodu, která umožňuje zjistit nejdůležitější prvky v těle člověka – 24 bioprvků a 5 toxických prvků. Vlasy odráží biochemický stav těla, a na rozdíl od krve umožňují přesné stanovení tohoto stavu z období několika týdnů, a nejen pár hodin.

Které prvky vyšetřujeme?

Vyšetřujeme  24  prvků: vápník, sodík, draslík, fosfor, zinek, hořčík, železo, měď, molybden, kobalt, chrom, lithium,stroncium, nikl, mangan, selen, vanad, bor, bar, síra, stříbro, křemík, jód , cín a 5 toxických prvků: arsen, rtuť, hliník, kadmium,olovo.

Rozdíl mezi Analýzou prvků z vlasů  a vyšetřením krve.

Vlasy jsou ideální materiál pro vyšetření, protože mají stálé chemické složení, což umožňuje jejich snadné uchovávání a přepravu.

Základní materiál pro vyšetření v medicíně je krev. Vyšetření krve se používají především k identifikaci nemoci a sledování jejího průběhu. Vzhledem k tomu, že je krev nejdůležitější tkáň v těle, která udržuje nepřetržitost životních procesů, existuje mnoho vyrovnávacích mechanismů působících tak, aby bylo složení krve co možno nejlepší. Složení krve se může rychle měnit v závislosti na fyziologickém stavu a způsobu výživy. Proto na základě analýzy minerálního složení krve není možné určit nutriční stav těla.

PROČ TOMU TAK JE !

Strava chudá na vitamíny a minerály, stres, nedostatek fyzické aktivity, rychlý životní styl vedou k nerovnováze prvků v organismu. Dlouhodobý nadbytek nebo nedostatek prvků vede k metabolickým poruchám, které se v budoucnu  mohou stát příčinou chronických onemocnění. Můžete zabránit těmto tendencím použitím příslušné vitamínové a mikroprvkové suplementace a vhodné diety. Musíte důkladně poznat potřeby svého organismu, a poskytnout tělu příslušné živiny a vyrovnat poměr prvků.

Dozvíte se více

Nyní jsou k dispozici nejrůznější potravinové doplňky – přírodní a chemicky syntetizované. Nicméně, ne všechny přípravky jsou vhodné pro každého. Používání standardní dávky pro každého není dobré řešení. Dávky by měly být přizpůsobeny konkretní osobě a jejím potřebám. Dávka pro štíhlou osobu s rychlým metabolismem, která pracuje fyzicky se bude  lišit od dávky pro obezitní osobu s pomalým metabolismem, která vede sedavý způsob života. Potravinové doplňky v závislosti na dávce a době použití mohou vyvolávat různé reakce, např.: povzbuzovat, uklidňovat, posilovat atp.

Velmi důležitá je také schopnost vstřebávání konkretního přípravku do těla. Často se stává, že i přes podání vysoké dávky vstřebávání je velmi nízké. Můžete zvýšit vstřebávání přípravku používáním společně se synergickými látkami, jichž chemické složení usnadňuje absorpci a rozdělování doplňku v těle.

Tyto klíčové informace jsou obvykle ignorovány při užívání doplňků stravy. Výrobci léků a potravinových doplňků poskytují přesné údaje a dávkování, nicméně nejsou schopni určit způsob podávání společně s veškerými užívanými přípravky. Pak je účinek doplňku slabý, a někdy dokonce i opačný než zamýšlený.

Proto je velmi důležité poznat své tělo a jeho individuální potřeby a spojit je se znalostmi o výživě.

Všechny tyto důležité faktory jsou brány v úvahu při tvorbě individuálního programu suplementace na základě APV. Doporučený individuální program suplementace uvádí přesnou dávku, čas užívání a dobu podávání vitamínů, minerálů a rostlinných přípravků – potravinových doplňků.

PRO KOHO JE PROGRAM URČEN

Analýza prvků z vlasů - Zdravotní program se doporučuje zejména pro lidi, kteří mají problémy s udržením fyzické a duševní rovnováhy, a to zejména se sníženou imunitou. Analýza prvků z vlasů - Zdravotní program se používá v prevenci zdraví dospělých a dětí (od 3 let), a také jako podporování léčby a rehabilitace.

Nejčastěji se provádí při:

gastrologických                                                              hormonálních

neurologických                                                               kožních

srdečních poruchách                                                    poruchách kostního a kloubového systému.

Dozvíte se více

Analýza prvků z vlasů - Zdravotní program velmi účinně pomáhá při léčbě poruch:

Duševních (m.j. deprese, špatná reakce na stres)

Neurologických (m.j. Roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc, epilepsie, autismus)

Kožních (m.j. lupénka, albinismus, vypadávání vlasů, akné)

Kardiologických (m.j. ateroskleróza, infarkt myokardu)

 Poruch kostí a kloubů (m.j. revmatoidiní artritida, osteoporóza).

 

Provedení Analýzy prvků z vlasů - Zdravotní program se doporučuje lidem vystavených zvýšenému úsilí (fyzická nebo duševní práce, amatérský sport), a také profesionálním sportovcům.

Díky Analýza prvků z vlasů - Zdravotní program můžete překonat problémy se špatným vstřebáváním a vyměšováním (gastrologické poruchy), což umožní správnou výživu a přírodní detoxikaci organismu.

Analýza může prokázat možnost nepříznivého vlivu na metabolismus toxických prvků, a program suplementace Vám pomůže zbavit se jich z těla.

Díky dodržení doporučení týkajících se diety a potravinových doplňků, která jsou uvedena ve výsledku analýzy, máte šanci v boji proti chronické únavě a slabosti a v léčbě obezity.

Analýza prvků z vlasů - Zdravotní program je určena pro všechny, kteří chtějí vědomě pečovat o své zdraví – v prevenci, a také jako podpora při léčbě a rehabilitaci.

VZOROVÝ VÝSLEDEK ANALÝZY Z VLASŮ

Zde si můžete ZDARMA stáhnout,  jaké má řešení  Analýza z vlasů u nejběžnějších nemocí

Jak vyplnit dotazník a ostřihat vlasy

 • K analýze je třeba odebrat kolem 200 – 300 mg vlasů, což je obsah jedné polévkové lžíce.
 • Vlasy je třeba ustřihnout zezadu hlavy z několika míst (jak je na kresbě).
 • K analýze jsou vhodné jen první 3 – 4 cm vlasu, počítáno od kůže hlavy.
 • Dlouhé vlasy by měly být ustřihnuty těsně u kůže hlavy, a pak první 3 - 4 cm odstřihnuty k analýze.
 • Pokud vlasy jsou přiliš krátké (míň než 5 mm) je nutné počkat 2 týdny, až vlasy porostou.
 • Vlasy nemůžou být barvené.
 • Vlasy by měly být ostřihány ostrými nůžkami , aby nebyly  roztřepené
 • Jak dlouho po barvení vlasů nebo po trvalé ondulaci je třeba čekat, aby bylo možné provést analýzu prvků?

  Před stříháním vlasů k analýze je třeba čekat minimálně 6-8 týdnů od provedení těchto zkrášlujících procedur a je možné ustřihnout jen "nové vlasy”.

   

 •  
   

Platba za analýzu

Částku ve výší aktuální ceny je nutné zaplatit na náš bankovní účet nebo na adresu.

V názvu platby je nutné uvádět jméno a příjmení osoby, která bude vyšetřena.

K posílaným anketám a vzorkům vlasů přiložte, prosíme, okopírovaný doklad o zaplacení platby.

Bankovní účet číslo : 94-2790610207/0100                                 částka : 2700,-Kč

Adresa banky:
KOMERČNÍ BANKA a.s, pobočka  Rožnov pod Radhoštěm, Masarykovo náměstí č.133

Platbu můžete poslat i na adresu.  Dotazník a vzorek vlasů  zašlete na adresu:

Josef Orság, Horská 1733, Rožnov pod Radhoštěm, 756 61

Výsledky Analýzy Prvků z Vlasů - Zdravotní program budou vyhotoveny během 15 pracovních dnů od data obdržení vzorků k vyšetření v laboratoři.

Nejčastější dotazy

1. Mohou být potravinové doplňky použity k léčbě nemocí?

Ne. V žádném případě nepoužívejte vitamíny, minerály a jiné potravinové doplňky v léčbě nemocí. Lékař může použít výsledky analýzy prvků z vlasů jako pomocné vyšetření, díky kterému získá informace o stavu výživy Pacienta a může vzít to v úvahu při doporučení klasických metod léčení.


2. Lze na základě Analýzy prvků z vlasů určit nutriční stav vyšetřovaného?

Ano. Na základě literatury a vlastních zkušeností (více než 100 000 analýz) podle našeho názoru jedná se o jednou z nejlepších diagnostických metod stanovení nutričního stavu vyšetřovaného. V interpretaci výsledku určujeme metabolický typ Pacienta a uvádíme nejlepší způsob stravování. Dáváme doporučení týkající se stravy a program chronoselektivní vitamínové a minerální suplementace. Používání vitamínových a minerálních doplňků je dnes nutností, nicméně mějte na paměti, že nadbytek konkrétní nutriční složky je stejně škodlivý jako její nedostatek.

 

3. Lze na základě Analýzy prvků z vlasů rozpoznat nemoc?

Ne. Výsledky analýzy vlasových prvků popisují průběh části přeměny minerálů, ke které dochází v měsících před stříháním. Zkoušené vlasy mají délku 3 až 3 centimetry a rostou 1 cm za měsíc, což znamená, že máme zprůměrovaný obrázek části minerální přeměny za poslední 3 až 4 měsíce. Transformace minerálů odráží neuroendokrinní funkce, které jsou ovlivněny nesčetnými faktory zevnitř i vně těla.
Při charakterizaci minerální transformace si všimneme některých jevů na ortomolekulární úrovni, tj. Na úrovni biochemické  rovnováhy v tělesných buňkách. Z dlouhodobého hlediska mohou tyto rovnováhy v budoucnu vést k poruchám látkové výměny. To znamená, že na základě analýzy vlasových prvků jsme si mohli všimnout některých zdravotních tendencí. Neexistuje žádný formální základ pro rozpoznání jakéhokoli onemocnění, protože choroby jsou rozpoznány na základě krevních a močových testů. Obsah mnoha biochemických sloučenin v krvi umožňuje lékaři rozpoznat nemoc a sledovat její vývoj.


4. Jaké prvky vyšetřujeme?

Stopové prvky: Baryum, Bor, Chrom, Cín, Zinek, Fosfor, Germanium, Jod, Kobalt, Křemík, Lithium, Magnezium, Mangan, Měď, Molybden, Nikl, Draslík, Selen, Síra, Sodík, Stroncium, Vanadium, Vápník, Železo

Toxické prvky: Arsen, Hliník, Kadmium, Olovo, Rtuť


5. Měly by být vlasy před odebráním k analýze umyté?

Ano, protože nečistoty, které se ukládají na povrchu neumytých vlasů, mohou mít vliv na výsledky analýzy.


6. Jakou délku by měly mít vlasy odevzdané k analýze?

Vlasy k analýze by neměly být delší než 4 cm, počítáno od kůže hlavy.
více o vzorku vlasů


7. Mohou být vlasy odevzdané k analýze barvené nebo po trvalé ondulaci?

8. Jak dlouho po barvení vlasů nebo po trvalé ondulaci je třeba čekat, aby bylo možné provést analýzu prvků?

Před stříháním vlasů k analýze je třeba čekat minimálně 6-8 týdnů od provedení těchto zkrášlujících procedur a je možné ustřihnout jen "nové vlasy”.


9. Jaké množství nehtů je dostačující k provedení analýzy?

K provedení analýzy je třeba odebrat asi 100 mg nehtů, což je obsah jedné čajové lžičky. K analýze jsou vhodné pouze nehty na rukou. Nehty by měly být ze všech prstů obou rukou. Nehty by měly být čisté, bez laku a ostatních nečistot.

 

10. Je možné urychlit analýzu? V jakých případech?

Analýzu lze urychlit jen v odůvodněných případech (pokud to umožňují podmínky v laboratoři), např.:

trvání hormonální léčby,
chronické záněty,
rakovinová onemocnění - za účelem podpory klasického působení farmakoterapií


11. Kdy uhradit platbu za analýzu?

Platba za analýzu by měla být uhrazena ještě před posláním vzorků k vyšetření, aby bylo možné přiložit kopii dokladu o zaplacení k posílaným vzorkům.


12. Jaké časové rozmezí by mělo být od odebrání vzorku vlasů až do jeho poslání do laboratoře k provedení analýzy?

Výsledek analýzy prvků z vlasů se vztahuje na období, ve kterém nastoupil růst těchto vlasů. Pokud se životní styl nebo způsob stravování nezměnil, a také pokud v tomto období nebral vyšetřovaný žádné potravinové doplňky, které by měly vliv na výsledek analýzy, období od odebrání vzorku vlasů až do jeho poslání do laboratoře může dosáhnout dvou měsíců.

13. Proč jsou předmětem analýzy prvků vlasy a ne krev?

Vlasy jsou jednou z metabolicky nejaktivnějších tkáních a poskytují nepřetržité údaje o metabolické aktivitě těla. Koncentrace stopových prvků ve vlasech odpovídá koncentraci těchto prvků ve vnitřních tkáních, avšak jejich koncentrace je ve vlasech mnohem vyšší než v krvi a séru, což usnadňuje vyšetření. Analýza krve a séra často neukáže aktuální koncentrace prvků v organismu vzhledem k působení vyrovnávacích (homeostatických) mechanismů. Nadbytek shromážděných prvků v těle často není patrný v séru krve, protože tyto prvky se přemisťují z krve do tkání.

 

Dotazník k analýze z vlasů

Po mnohaletém výzkumu  a testování došla laboratoř Biomol Med k závěru , že nejúčinnější a nejkoplexnější jsou přírodní doplňky zn. Nutrilite od firmy Amway.