Jak analýzou z vlasů porazit migrénu a bolesti hlavy.

        Jak analýzou z vlasů porazit migrénu a bolesti hlavy

obraz-migrena-2

Bolesti hlavy jsou  velmi běžné a pro pacienta velmi  vysilující nedostatečnosti. Neznáme snad člověka,  který by v minulosti či přítomnosti bolest hlavy nepoznal. Bolesti hlavy často způsobuje strukturální nerovnováha mezi  mozkem a trávicí soustavou.  Velmi mnoho bolestí hlavy, zvlášť těch chronických, bývá  buď přímo, nebo nepřímo důsledkem výživné a biochemické nerovnováhy v těle.

Dlouholetým výzkumem vlasové  analýzy se zjistilo , že právě oblast  biochemická způsobuje  nejčastěji bolestí hlavy. Odhalíme -li příčiny bolestí hlavy bývá velmi často po bolestech.

Výživné důvody   způsobující bolesti hlavy  jsou:

  • svalová tenze
  •  zácpa a infekce
  • velké množství jedovatých kovů , zvláště mědi
  • zvýšený stres
  • alergie a zvýšená citlivost na jídla

Svalové napětí a bolesti hlavy

Bolesti hlavy jsou  způsobený svalovou  tenzí v oblasti  krku .  Zatímco strukturální nerovnováhy jako je např.  vadné držení těla,  může odstranit v tomto typu  bolesti hlavy mohou být důvodem problémů nerovnováhy    metabolické.

Strava a svalové napětí:

Nízké hladiny vápníku a hořčíku jsou jedna příčina nadměrného svalového  napětí a křečí . Dietní nedostatek těchto elementů není nezvyklý, zvláště mezi jednotlivci  kteří píjí nápoje bez alkoholu. Sodovka a různé nápoje často obsahují  kyselinu fosforovou, která váže vápník a hořčík v střevní ploše a způsobuje jeho nepohlcení. Nekvalitní  strava obsahuje také znatelně méně  hořčíku.

Svaloví napětí a rychlý metabolismus

Podle výzkumu  vlasové analýzy u těchto typů je malé napětí disponibilního vápníku a hořčíku a to způsobuje rychlé vylučování těchto prvků ledvinami. Nižší vápníkové a hořčíkové  hladiny jsou součástí  reakce, která udržuje tělo v zvýšeném stavu svalového napětí. Jestli hladiny klesnou pod  kritické hodnoty tyto  svalové  křeče a nepropustnost buněk mohou způsobovat bolesti hlavy.

Svalová  tenze v pomalý typ

Nedostatek disponibilního vápníku a hořčíku může také být i u pomalého metabolického typu. Tito lidé mají velmi vysoké hodnoty vápníku a hořčíku. Tyto vysoké hladiny ukazují že  vápník a hořčík se ukládá ve vlasech a další měkkých  tkáních těla a je pro potřeby buněk nedosažitelný.

Toto znamená , že vápník je přítomen, ale není biologicky použitelný . Běžný příklad nedosažitelného  vápníku  se vyskytuje u starších pacientů, kteří  často postrádají vápník v  kostech, ale  tento vápník je ukládán v jejich tepnách, kloubech, ledvinách a další tkáních.

Bolest hlavy způsobené špatným trávením , zácpou a infekcí ve střevě.

Mnoho lidí trpí  nějakým stupněm nefunkčnosti trávicího systému, zácpou nebo chronickou infekcí ve střevech.. Tento problém  se často  vyskytuje již od dětství, nebo jej  můžeme  přičíst citlivosti na jídlo , kouření, , alergii, atd . Protože nosní a paranazální dutiny kryjí choulostivé blány   mozku, podráždění  těchto blan kvůli nahromadění nebo infekci je běžná příčina bolestí hlavy.

Tyto bolesti hlavy jsou obvykle chronické a mohou být uvolněným histaminem.    Vlasová analýza v těch to případech odhalí často vzory spojené s přecitlivělostmi nebo zjistí  u pomalých typů nízký energetický stav. Když je nízká energie, nemůže  nastat zlepšení stavu. Při infekci se objeví  vzor (sodík/draslík poměr ménší než 2.5:1)  Tento vzor ukazuje na narušení imunitního systému.

Když se  imunitní  systém  zlepší správnou  výživou a  zvětšením energetického stavu vyrovnávají se biochemické procesy těla a problémy často ustupují.  Jídlo,  které způsobuje alergie musí být ze stravy vyloučeno.

Migrénové  bolesti hlavy

Další  typ bolesti hlavy, migréna  způsobuje extrémní nepohodlí pro mnoho lidí.  Tyto  bolesti hlavy mohou být zvláště prudké a mohou přetrvávat po několik dnů a tito lidé jsou takovými stavy velmi  vyčerpáni.. Ženy často trpí  takovými  bolestmi před jejich menstruací. Často bolest hlavy je  jednostranná a  zhoršuje se na ostrém světle.    Vlasová analýza  odhalila  silnou souvztažnost mezi jistými minerálními nerovnováhami a migrénou. Když se  nerostné  nerovnováhy opraví, často bolesti hlavy přestanou.

Zvýšené hladiny mědi

Vysoká hladina mědi je nejběžnější biochemická příčina migrény . Měď má stimulující efekt na pyrokatechinaminovou výrobu (epinefrin US, ani-epinefrin US, dopamin, serotonin). Tato chemikálie způsobují častou příčinu tepenných křečí, nebo dráždí choulostivé struktury uvnitř mozku.

Hlavní příčina mědi  je její pasivní bilance .  Výzkumem to způsobují  slabé nadledvinky. Nadledvinky povzbuzují  játra k produkci  ceruloplasminu, kde  měď slouží k  vazbě bílkovin. Když jsou ceruloplasminové  hladiny nepřiměřené, měď nemůže být použita tělem. To je příklad , kdy je měď tělem  nedosažitelná a to způsobuje  různorodost zdravotních  symptomů. Tento problém  se vyskytuje  ve většímu rozsahu před menstruační periodou a může být zodpovědný za bolesti hlavy v tomto období měsíce.

Další možný důvod je jedovatost mědi pro její vysoké hodnoty. To může způsobovat používání antikoncepčních ,měděných nitroděložních  systémů, vrozená jedovatost mědi, nedostatek zinku kvůli špatné stravě a nadměrný přísun mědi z vody.

 

Vlasová analýza a  indikátory skryté mědi její  pasivní bilance jsou:

1)           vápníková úroveň nad 80 mg% (normálními vápníková úroveň = 40 mg%).

2)           draslík menší 4 mg% (normální draselná úroveň = 10 mg%).

3)           sodík/draslík poměr menší než 2.5:1.

4)           zvýšená úroveň.rtuti

5)           zinek/měď poměr menší 6:1 (normální zinek/měď poměr = 8:1).

6)           mědi úroveň menší 1.0 mg% (normální mědi úroveň = 2.5 mg%).

Potřebnými živinami značky Nutrilite jako vitamin B komplex, multivitamínu Daily , vitamín C  a kyselina listová a minerálů včetně manganu, zinku, síry a molybdenu

Nízká hladina  sodíku

nízké sodíkové hladiny ve vlasech jsou spojený s nízkou nadledvinkou aktivitou. Adrenální nedostatečnost je běžná příčina přecitlivělostí a může mít vliv  na bolest hlavy.

Nízký poměr sodík/draslík

tento  vzor je obvykle spojený s migrénou. Toto může způsobovat skrytá jedovatost mědi, která se při takovém vzoru projevuje.

Nízké hladiny  železa

nedostatek železa, s nebo bez chudokrevnosti, je častá příčina migrény Tyto bolesti hlavy zmizí když  se  zásoby železa doplní.

Vysoká hladina železa

Nejčastější příčina vysoké úrovně  železa je nadměrný proteinový katabolismus, který je indikovaný nízkým sodík/draslík poměrem .

Vysoká hladina olova

Jedovatost olova  je obvykle spojená s migrénou. Olovo hraje důležitou  roli v příčině migrény.Olovo  zasahuje do  látkové výměny vápníku, železa, zinku a mědi

Vysoká hladina rtuti

Důvodem  je že vysoká rtuť  udává zvýšenou hladinu mědi

Vysoká hladina kadmia

Kadmium přemísťuje zinek.. Nedostatek zinku  zvyšuje měď, které způsobuje migrény. Zinek  je také důležitý pro  udržovaní pružnosti tepen.

Kompletní výživný program  dostává pacient i s analýzou vlasů a  dává  vždy lepší výsledky a předchází výskytu bolesti hlavy. Cíl programu je zmírnit všechny nerost nerovnováhy , které jsou spojený s migrénou.

 Stres a migréna

Důležitý spouštěč bolesti hlavy je stres. Často pokud se stres nezmírní je těžké tyto bolesti úplně odstranit.

Stres vyčerpá zinek a tak oslabuje nadledvinky. Toto má za následek zvyšování mědi, která urychlí migrénu. Další účinek stresu je zvětšení svalové tenze v krční oblasti. Stres je běžná příčina nedostatku hořčíku, který způsobuje svalové a cévní tenze. Je zapotřebí  věnovat  pozornost svému životnímu stylu s použitím relaxačních technik.

Hypertenzní bolesti hlavy

Vysoký krevní tlak může způsobit bolesti hlavy z důvodu  nadměrného tlaku na choulostivé tepny v hlavě. Často výživný program založený na vlasové analýze redukuje zvýšený krevní tlak. Zvláštní výživný doplněk, který může pomoci s vysokým krevním tlakem jsou česnekové tabletky, niacin a vitaminy skupiny  B.

Je vidět, že migrénu může způsobit řada faktorů. Pokud přesně nezjistíme, co tyto bolestivé stavy způsobuje, je řešení velmi obtížné. Analýza z vlasů dává velmi dobrý ucelený obraz o biochemických tendencích v našem těle a  dovede  účinně tyto bolestivé stavy omezit nebo odstranit trvale.

   

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *