Máte zdravé kosti?

Kosti patří mezi nejzajímavější struktury lidského těla. Jsou lehké a pokud jsou dobře vyživovány jsou i  zároveň extrémně silné.  Nejsou určeny pouze k nesení naší váhy, ale obsahují i ​​kostní dřeň, kde se vytváří krev.

V kostech je také  úložiště pro  toxické nerosty.  Naše  tělo zde vylučuje toxické kovy  k co nejmenšímu poškození našeho zdraví.  Pokud k tomu dochází, tento stav velmi oslabuje naše kosti.  To může vést k deformacím kostí, jako jsou zkosené nohy, úzké zubní oblouky a úzké tváře.   Může to také způsobovat lehké zlomeniny , osteopenii (řídnutí kostí) a osteoporózu.   Osteoporóza je pokročilejším stupněm demineralizace kostí.   Jiné kostní stavy zahrnují rakoviny, cysty a infekce.

Zvláště důležitý je nedostatek vápníku, hořčíku,selenu a zinku.

Nedostatek vápníku je  dnes velmi  NEBEZPEČNÝ  problém

Kritickou příčinou problémů s jeho nedostatkem je, že většina lidí dnes nemá dostatek vápníku v snadno dostupné formě. Na tomto webu si přečtěte článek Tajemství vápníku

Pasterizace mléka poškozuje vápník.

Hlavním důvodem nedostatku vápníku je pasterizace mléka, která způsobuje  poškození vápníku, který nedovede naše tělo dostatečně využit. Pasterizace byla důležitá před 100 lety, kdy byly infekce v mléce běžné a podmínky čistoty mlékáren byly problémem.   Dnešní certifikované mlékárny jsou však velmi čisté a jsou  pod veterinární kontrolou. Bohužel se ve většině států surové certifikované mléko nesmí konzumovat. Mléko je živé a velmi citlivé jídlo.   Když je během pasterizace zahřáto a poté dále poškozeno homogenizací,  je vápník v mléce  vyloučen.   V důsledku toho se dá vypít mléko , jíst sýr, jogurt, kefír a jiné mléčné výrobky, ale takto poškozený vápník není tak dobře vstřebatelný.

Jiné zdroje vápníku.

Vynikajícími biologicky dostupnými zdroji vápníku kromě syrových certifikovaných mléčných výrobků jsou mrkvová šťáva, řasy a některá semena .   Z tohoto důvodu je doporučeno pít denně mrkvovou šťávu. Bližší informace jak šťávu připravit je v článku Mrkvová šťáva na tomto webu.

Toxické kovy , které ovlivňují naše kosti

Většina lidí v dnešní populaci má oslabené kosti z dětství.  Kromě nedostatku vápníku je dalším důležitým důvodem rozšířená distribuce příliš velkého množství hliníku a olova.   Ukazuje se, že nedostatek vápníku v těle dovedou nahradit právě tyto nebezpečné toxické kovy. Mezi tyto nebezpečné toxické prvky dále patří kadmium, měď a rtuť.

Například ve většině případů osteoporózy se  zjistilo, že kosti obsahují příliš mnoho olova.   To se však nezjistí na rentgenovém snímku. V minerální analýze z vlasů je navržen takový program výživy , že po čase jsou tyto toxické minerály z kostí vyloučeny. Pokud chcete zjistit stav toxických prvků ve vašem těle , zde je odkaz jak toto vyšetření z vlasů získat.

Zdá se, že hliník je spíše spojen se zlomeninami a kostní deformitou než s osteoporózou.   Hliník je velmi rozšířen v prostředí většiny národů, protože je přidáván do vody z vodovodu a do soli.   Používá se také v mnoha průmyslových aplikacích a některé půdy mají přirozeně vysoký obsah hliníku, takže se snadno dostanou do potravin.

Potřebné živiny pro kosti

Kosti skutečně vyžadují širokou škálu stopových minerálů. Jsou také  bohaté na fosfor.   Ten lze získat  hlavně  z masa, vajec a celých zrn.

Důležité jsou také mangan, zinek, měď a další stopové minerály, jako je bór a vanad. Pokud jsou tyto minerály v nedostatku nebo jsou v těle biologicky nedostupné ovlivňuje to zdraví kostí.Z vitamínů jsou potřebné  vitaminy skupiny D,A, B-komplex, C a E.   Je zapotřebí všech a mnoho z nich je dnes v nedostatku z důvodu nevhodné stravy..

Zde máte více informací o osteoporóze.

Doplňky stravy

V dnešní době by si všichni lidé měli doplňovat chybějící vápník s hořčíkem.   Důvodem je, že z běžné stravy  je velmi  obtížné získat  dostatečné množství kvalitního vápníku, hořčíku a zinku. Preparát společnost Nutrilite Ca/Mg+ vitamín D  poskytuje opravdu kvalitní zdroj  těchto nepostradatelných prvků. Obsahuje i vitamin D, který je nezbytný pro absorpci a využití vápníku.

Co mám udělat k zlepšení své kosterní soustavy?

Dosažení a udržení optimální kondice kostí vyžaduje spolupráci více než dvaceti živin.Pokud je zásoba těchto živin delší časové období nevyrovnaná, může dojít ke vzniku osteoporózy neboli úbytku kostní tkáně.

Celá kostra dospělého člověka se mění každých sedm až deset let. Je-li Vám právě třicet let, žijete nyní se třetí či čtvrtou tělesnou schránkou!

Kdo je ohrožen?
Žádný člověk není výjimkou. Průzkumy prokázaly, že doplňování živin nezbytných pro dlouhodobou optimální kondici kostí významně zlepšuje hustotu kostí a pomáhá oddálit vznik osteoporózy. Řiďte se níže uvedenými pokyny a ujistěte se, že totéž činí i Vaše děti!

  • Pravidelný pohyb: nejlepším způsobem posílení kostí je pravidelné cvičení. 30-minutová procházka rychlou chůzí každý druhý den je naprosto ideální.
  • Přirozené sluneční záření: využívá organizmus pro produkci vitaminu D, který je nezbytný pro vstřebávání vápníku.
  • Nedostatečný obsah vápníku v potravě doporučujeme doplnit potravním doplňkem NUTRILITE -Cal- Mag+ D plus pro děti ve žvýkací formě TM Chewable Calcium Magnesium.
  • Konzumace dostatečného množství listové zeleniny: je bohatá na vitaminy K, u něhož byly prokázány ochranné účinky. Pokud nemáte dostatek zeleniny, pak doporučujeme přírodní multivitaminový přípravek s obsahem přírodních fytofaktorů a minerálů NUTRILITE TM Daily (Pro každý den). U školních dětí od 4 do 14 let doporučujeme žvýkací formu NUTRILITE TM Chewable multivitamin.
  • Zvýšit konzumaci nezbytných tuků: NUTRILITE TM Omega 3 complex mastné kyseliny jsou obsaženy v lososech, makrelách, sardinkách, herincích a Omega 3 je obsažena v sezamových,lněných a slunečnicových semenech. Tyto potraviny mohou nahradit saturované tuky. Doporučujeme obohatit Vaši stravu o Omega 3 complex.
  • Veškeré výše uvedené doplňky si můžete objednat  na našem e-schopu   zde.  
  • Všechny informace v tomto článku jsou pouze pro vzdělávací účely.   Nejedná se o diagnózu, léčbu, předpis nebo léčbu jakékoli nemoci nebo zdravotního stavu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *