Nespavost

 

Nespavost

Nespavost je velmi častý problém řady lidí a zaslouží si zvláštní pozornost. Spánek je velmi důležitý pro regeneraci i pro uzdravení!

Vlasová tkáň  vám může pomoci analýzy z vlasů  odstranit příčiny nespavosti. Při následném programu dochází k vyvážení tělesné chemie a dochází k zmírnění nebo úplnému odstranění nespavosti.

Nespavost a množství vápníku a hořčíku

Vápník a hořčík patří mezi “ uklidňující “ prvky. Jsou potřebné k uvolnění svalů a nervového systému. Poruchy spánku mohou nastat, když jsou tkáňové hladiny těchto minerálů nízké, když jsou v těle toxické kovy, jako je olovo nebo kadmium, nebo když je vápník i hořčík ve zvýšeném množství , ale není k dispozici k tělu tzv. biologicky nedostupný.

Dospělí i děti s nízkou hladinou vápníku a hořčíku ve vlasech jsou často náchylní k nespavosti a zvýšenému svalovému napětí. Obdobná situace může nastat v případě, že hladina vápníku a hořčíku jsou zvýšené a zároveň jsou nízké úrovně  poměru  sodíku k draslíku.

Doplnění Vápníku a hořčíku s vitamínem D je velmi užitečné  spolu se zinkem nejlépe s večeří nebo před spaním. Tento postup často snižuje účinky nespavosti.

Biologicky nedostupný vápník a hořčík

V ostatních případech nespavosti jsou  hladiny vápníku a hořčíku zvýšené. V těchto případech má člověk  nadbytek vápníku ve vlasech, ale ten je deficitní v krvi. Takový to člověk ztrácí vápník a hořčík do vlasů a jiných měkkých tkání. Tento účinek má podobné symptomy jak jeho nedostatek. Tito pacienti  mají často také měděnou nerovnováhu, která přispívá k jejich nespavosti, jak je vysvětleno níže.

Měď a nespavost

Charakteristickým znakem nerovnováhy mědi je nespavost. Měď má stimulační účinek na mozek, což způsobuje, že   mysl pracuje jako o  závod a pacient trpí stálým rozrušením. Takoví jedinci  jsou často  dlouho vzhůru a mají potíže s usínáním  i spánkem. Nespavost před menstruací, může být v důsledku zvýšené mědi.

Indikátory pro měděné nerovnováhy ve vlasech zahrnují úroveň mědi vyšší než 2,5 mg%, nebo mědi méně než 1 mg%, poměr sodíku /  draslíku je menší než 2,0,nebo  poměr sodík / draslík větší než 6, s vysokým vápníkem a s nízkou úrovní draslíku, zvýšenou rtutí, nebo poměr zinek / měď menší než 6: 1.

Zlepšení rovnováhy mědi často trvá dlouhou dobu. V případě, že změna stravy a doporučená suplementace z analýzy z vlasů   nejsou dostatečné v boji proti nespavosti,  může pomoci  přidat ve večerních hodinách. Další molybden (Moly-Cu) spolu s malým množstvím zinku, hořčíku a vitaminu B6

Nespavost a sympatická dominance

Sympatický nervový systém,  nás  udržuje ve střehu a  člověk je připraven reagovat na nebezpečí. Někteří lidé mají potíže vypnout tento systém.   Ve večerních hodinách musí tito jedinci snížit fyzickou nebo duševní stimulaci. Relaxační cvičení, hluboké dýchání, meditace, nebo lehká hudba může být před spaním velmi užitečná.

Strava a životní styl

Nespavost může být důsledkem pití kofeinových  nápojů nebo alkoholu. Pojídání čokolády nebo sladkostí před spaním mohou také způsobovat nespavost.

Špatná strava může také narušit spánek. Zatímco těžká večeře může zhoršit spánek, lehké večeře, nebo večerní občerstvení s proteinem  může  spánek zlepšit a to zejména u těch , kteří se v noci probouzejí. Teplé mléko je lidový lék na spaní, které obsahuje vápník, tryptofan a málo bílkovin.

Protahování, jóga nebo meditační cvičení před spaním může pomoci zmírnit napětí, vyčistit mysl a uvolnit tělo. Pokud tyto metody  selžou, můžete  vyzkoušet metodu vodou. Člověk stojí ve sprše a pouští si na nohy a chodidla asi 3 minuty  studenou vodu . Tento postup odčerpá přebytečnou krev z hlavy a přesune jí do končetin a usnadní usínání a zlepší kvalitu spánku.

Jak je vidět problémy s usínáním se dají velmi dobře vyřešit nutričním programem vyplývajícího s analýzy z vlasů.  Dostatečný a kvalitní  spánek zlepšuje život každého člověka.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *