Osteoporóza

kloub-12

Osteoporóza a hojení ran

Osteoporóza (porézní kosti) je onemocnění, při kterém velké kosti v těle začnou ztrácet vápník.   Kosti ztrácejí svou sílu a mohou prasknout jen při běžné chůzi.  Jedná se o závažný zdravotní  stav a také  tento stav může být velmi bolestivý.   Naštěstí lze téměř vždy  osteoporóze  pomocí analýzy z vlasů předcházet a  zvrátit  tento stav  vyrovnávacím programem.

V tomto článku si  podrobněji  povíme o jejích příčinách a také jak  dosáhnout nápravy.

Příčiny osteoporózy

            Nedostatek minerálních látek

Častou příčinou osteoporózy je nutričně vyčerpaný organismus, kterému chybí minerální látky stopových prvků, jako je měď, mangan a zinek a hlavně vápník a hořčík, které jsou rozhodující pro zdravé kosti a rychlé  hojení ran.

Vápník se často zmiňuje ve vztahu k osteoporóze a je také  velmi doporučován.   Nicméně, mnoho z těchto doporučovaných  zdrojů vápníku jsou velmi sporné, pokud jde o to , jak dobře jsou absorbovány našim organismem.   To platí zejména pro potraviny, jako jsou pasterizované a  homogenizované mléčné výrobky, včetně sýrů a jogurtu.

Ty jsou často doporučovány jako vynikající zdroj vápníku. Byla by to pravda, pokud by tyto výrobky byly organického původu.  Dnes v ošetřovaném mléce je vápník   mnohem méně využitelný než tomu bylo dříve.

            Potraviny jako sardinky s kostí, kostní vývar, mrkev, tuřín, pastinák a jiné kořenové zeleniny  jsou dobrým zdrojem vápníku.   Syrová, čerstvá mrkvová šťáv je skvělý zdroj vápníku.   Pro více informací si  přečtěte článek s názvem Mrkvová šťávaTaké tmavě zelená zelenina, jako je špenát a mangold jsou také dobrým zdrojem, ale ne tak dobrý jako je   mrkev.   Zelenina  musí být vařená, tak aby se usnadnilo její  trávení.

           Doplňky stravy  s vápníkem.

Mnohé z nich jsou nekvalitní a proto užívání nepřináší patřičný efekt.

  1. Výrobky neobsahují to, co je deklarované výrobcem.
  2. Forma vápníku není dobře vstřebatelná. Výrobky s uhličitanem vápenatým jsou  příliš alkalické a pro mnoho lidí jsou špatně vstřebatelné  . Cheláty vápníku, citráty nebo askorbáty mohou být lepší volbou, protože jsou lépe vstřebatelné. Další vynikající výrobek je mikrokrystalický hydroxyapatit.
  1. Potřeba vápníku je velmi individuální a značně se liší. Někteří lidé potřebují dvakrát nebo třikrát tolik jako ostatní.   Abychom toto množství správně posoudili používáme  k tomu analýzu z vlasů a tak budeme mít dobrou představu o tom, kolik je  ho v těle potřeba.   Jako obecné pravidlo platí, že průměrně potřebujeme denně asi 1000 až 1200 mg vápníku a asi 450 mg hořčíku.

 

  1. Dalším důležitým faktorem udržení vápníku v těle faktory, je přítomnost odpovídajícího množství hořčíku a vitamínu D. Nedostatek vitaminu D je nyní velmi rozšířený.  Jediný spolehlivý způsob, jak získat dostatek vitaminu D je  doplněk vitaminu D3 v množství 4000-5000 IU denně.   Vitamin D2 bude fungovat, ale ne tak dobře. Těmto požadavkům plně vyhovuje preparát Nutrilite Ca/Mg+D plus.

 

Toxické kovy

Toxické kovy jako olovo a zejména kadmium se  mohou hromadit v kostech.  V analýze z vlasů často zjišťujeme , že hliník je viník, který způsobuje osteoporózu.

Toxické kovy nahrazují  důležité minerální látky v kostech, což v případě kadmia  způsobuje , že jsou  tyto kosti křehčí a  v případě olova a fluoridu slabší.   Tyto kovy jsou začleněny do struktury kostí, takže se nedají odhalit běžnými diagnostickými  metodami.

Pravdou však je , že se těžké kovy  u většiny lidí dnes často objevují.   Pokud člověk jí špatně, kouří, nebo se nestará příliš  o svou výživu  a stravu, jsou u něj s největší pravděpodobnosti tyto těžké toxické  kovy přítomny .   Také se dnes rodí mnoho dětí, které tyto toxické kovy získali v těhotenství od svých matek. Tyto kovy snadno procházejí  přes placentu do vyvíjejícího se dítěte.

Z tohoto důvodu je použití  analýzy  z vlasů  nejpřesnější a i nejlevnější diagnostickou metodou , jak tyto kovy z těla trvale odstranit.

ANALÝZA z vlasů a osteoporóza

Minerální analýza z vlasy může být velmi užitečný nástroj jak identifikovat  příčinu osteoporózy.

Zde jsou nejčastější příčiny vzniku osteoporózy

Rychlé spalování a osteoporóza.

Rychlé spalování je stav nadměrné  činnosti  nadledvin  a často nadměrné činnosti štítné žlázy.   Tento stav se  projevuje v analýze z vlasů nízkými hladinami vápníku a hořčíku, ve vztahu k úrovni sodíku a draslíku.

Tito lidé  ztrácí vápník a hořčík jako součást reakce na stres.   Jejich vápník může být také velmi nízký díky  glandulární aktivity štítné žlázy, která má tendenci snižovat vápník v těle.

Oxidace pomalá a osteoporóza.

To je opačný stav snížené funkce  nadledvin a štítné žlázy , někdy s vyšší aktivitou příštítných tělísek.   Pomalé  oxidačními činidla mají nízké  tkáňové hladiny sodíku a způsobí, že se  vápník se dostává z krve a ukládá  v měkkých tkáních.

Jak vápník opouští krev, tělo čerpá více vápníku ze skladu  kostí a doplňuje  to, co bylo ztraceno z krve.   Tento proces pokračuje pomalu a nepozorovaně po celá léta.   Nakonec se kosti stávají demineralizované a osteopenie a osteoporózy jsou výsledkem.   Tento vzor je běžný u dospělých.   Jedná se o nejvýznamnější  a nejčastější příčinu osteoporózy.

Otrava olovem a osteoporóza.

Olovo snadno nahradí vápník v kostech ,které kosti  postupně  oslabuje.  Zvýšené hladiny se mohou objevit již v prvním výsledku analýzy z vlasů.  V mnoha případech se vysoké olovo ve vlasech v první analýze neukáže. Odstranění olova z kostí  trvá několik měsíců až několik let

Toxicita hliníku a osteoporóza.

Hliník v přebytku může také přispět k osteoporóze.   Bohužel, nadbytek hliníku je pro  většinu lidí  dnes  velký problém.

Analýza vlasů je tedy  velmi užitečná pro posouzení některé  z příčin osteoporózy a jejího vzniku. Mnozí lékaři používají analýzu  z  vlasů pouze  zjištění vztahu vápníku k osteoporóze, a to je určitě nedostatečné.

Správný způsob, jak používat minerální rozbor z vlasů je komplexní   posouzení  tělesné chemie a všech stresových reakcí v souvislosti se změnou stavy a životního stylu.

Chcete svou analýzu z vlasů?

Jak postupovat  při zmírnění této závažné nemoci se dozvíte v některém z dalších článků.

 

.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *