Osvědčený postup při CHŘIPCE

 

allergy-18656_960_720

 

 

 

Co Vás ochrání před chřipkou?

Před chřipkou a jejími následky nás chrání imunitní systém. Obranná (imunitní) reakce jsou všechny změny objevující se v organismu po kontaktu s virem (antigenem). V závislosti na způsobu reakce získáváme humorální nebo buněčnou odpověď imunitního systému.

Humorální imunitní odpověď jsou protilátky (bílkoviny vylučované mj. aktivovanými B-lymfocyty, které mají schopnost identifikovat antigeny) nacházející se v bezbuněčné tekutině (lat. humor – tekutina), např. krevní plazmě, v tkáňovém moku.

Buněčná odpověď je definována jako protiklad k humorální odpovědi.

Nicméně toto rozdělení je umělé. Produkce protilátek je jeden z možných způsobů imunitní odpovědi realizované stejnými mechanismy jako buněčná odpověď s tím rozdílem, že použity způsob obrany je účinný na dálku.

Jak pracuje imunitní systém?

Imunitní systém je sbírka propojených mechanismů určených k ochraně člověka před onemocněními.

V první fázi probíhá identifikace antigenů, v druhé – jejich likvidace. Identifikace patogenů je složitá, protože antigeny se přizpůsobují a mění způsoby fungování.

.

Co podporuje chřipku?

  • snížená imunita
  • špatný fyzický a duševní stav a nedostatek spánku
  • podchlazení organismu
  • špatná dieta

Snížená imunita

Vztahuje se na všechny osoby s chronickými onemocněními.

Zvláštní opatrnost by měly zachovat osoby s onemocněním trávicího systému, protože tento odpovídá za formování největší části naše obranné odpovědi.

Špatný fyzický a duševní stav a nedostatek spánku

Špatný fyzický a duševní stav rovněž přispívá k oslabení naše imunity.

Fyzický a duševní stav zhoršuje také nedostatek spánku.

„American Journal of Hygiene” publikoval výsledky studií o účinku spánku na naši imunitu. Bylo prokázáno, že u lidí, kteří spí méně než 7 hodin za den, pravděpodobnost infekce v případě kontaktu s virem byla třikrát vyšší než v případě těch, kteří spí více než 8 hodin za den.

Je také třeba dát pozor na zvýšený výskyt deprese jak u mladých, tak i u starších lidí, což může mít negativní dopad nejen na naši imunitu, ale také na proces léčení.

Podchlazení organismu

Prarodiče a rodiče říkali, že nachlazení lze „chytit“ při dlouhodobém kontaktu se studeným vzduchem, deštěm nebo v zimě.

Odtud i název onemocnění. Nejvíce tepla utíká hlavou, a bohužel, na ulicích neuvidíte mnoho lidí v čepicích či kloboucích.

Studie prokázaly, že krátkodobý kontakt se studeným vzduchem a krátkodobé chlazení organismu zvyšuje odolnost proti infekci, a to zejména po návštěvě sauny. Ale nenechte tělo vychladit.

Špatná dieta

Tento pojem je velmi široký a není jednoduché jej jednoznačně definovat. Je jisté, že produkty ze supermarketů a fast foodů nejsou vrcholem dietních možností.

V Biomol-Med považují nedostatek vitamínové a mikroelementární suplementace za nerespektování základních potřeb našeho těla.

Jak neonemocnět chřipkou?

Je třeba přijmout komplexní preventivní opatření zaměřená na udržení vlastní individuální dynamické homeostázy v co nejlepší rovnováze.

Prevence pro každého

Zkuste udělat změny ve svém životě – změny diety a fyzických a duševních aktivit. Doporučení jsou obecná, ale stojí za přemýšlení:

  1. Jezte pravidelně, nejlépe teplé a vařené potraviny.
  2. Mezi jídly pijte hodně vody a čaje (malina, zelený čaj s medem a citronem, divoká růže apod.).
  3. Oblékejte se teple (ale nepřehánějte to), noste čepici.
  4. Dopřejte si dostatečně množství spánku.
  5. Myjte si ruce – při každé příležitosti.
  6. Buďte fyzicky aktivní (doporučujeme plavání, jízdu na kole, běh, chůze, kolektivní sporty…).

Jaké doplňky chrání člověka  před chřipkou?

Vitamín C  podporuje buněčnou odpověď (v dávkách přizpůsobených věku a hmotnosti vysoké dávka se nedoporučuje lidem s onemocněními ledvin).

Zinek – podporuje humorální odpověď (7 mg je minimální dávka několikatýdenní suplementace).

Vláknina – chrání před zácpou a zánětem střev.

Prebiotika a probiotika – acidofilní živná půda a bakterie – chrání před zácpou a zánětem střev.

Česnek – podporuje imunitní systém v každé fázi.

Aktivní uhlí – v malých dávkách, tj. do 100 mg pro dospělého odstraňuje toxiny z našeho trávicího systému – zvláště účinný v kombinaci s vlákninou a česnekem.

Omega 3 – dokonalý prostředek aktivující imunitní systém; osoby s poruchami srážlivosti krve by neměly užívat dávky vyšší než 3-4 g za den.

Bioflavonoidy (flavonoidy) – podporují celý imunitní systém (doporučují se zejména pro osoby se špatným fyzickým a duševním stavem).

Kulis – nápoj z nakládané červené řepy, kujavská pochoutka, která podporuje funkce jater a posiluje celý organismus a imunitní systém..

Třapatka (echinacea) – přírodní imunostimulační prostředek, snižuje náchylnost k virovým a bakteriálním infekcím.

 Recept na nápoj z červené řepy

1,5 l vychlazené  převařené vody,1 kg červené řepy,1 lžička soli,1 lžíce vody z kysaných okurek nejlépe z kvašáků, 1 velká palice česneku,1 krajíc tmavého chleba

Postup přípravy:

Řepu očistěte a nakrájejte na tenké plátky , nebo nastrouhejte na hrubším struhadle, česnek nakrájejte na drobno.

Řepu, česnek, chléb, sůl, vodu z okurek zalijte vodou přikryjte talířkem a zatižte  , tak aby celý obsah zákvasu byl ponořen ve vodě. Kvašení probíhá při pokojové teplotě 3 dny. Čtvrtý den roztok slijte a uchovávejte v uzavřené sklenici v lednici,

Užívání: po snídani 1/2 sklenice kulisu.

100% účinný postup k překonání chřipky

1.Do 18 hodin od vypuknutí (od prvních obtíží) začít brát čtyřkombinaci doplňků stravy:

 

Všechny doplňky  stravy jsou značky Nutrilite, největšího výrobce 100% přírodních potravních doplňků na světě.

www.zdraviahubnuti.cz

Josef Orság

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *