Jak snížit riziko vedlejších účinků léků na vysoký cholesterol.

stop-hodiny-text

Užíváte léky na zvýšený cholesterol? Prosím čtěte!

Blokátory enzymu 3-hydroxy-3-methyl-glutaryl-koenzym A reduktázy,  jsou mezi lidmi známé pod obecným názvem Statiny. Je to nepochybně nejúspěšnější léková skupina nejenom v posledních 20. let,  ale v  historii medicíny vůbec. Jeden ze zástupců – atorvastatin – se stal v roce 2003 nejprodávanějším lékem v historii farmaceutického průmyslu  a  podle oficiálních údajů jeho celosvětového prodeje dosáhl obrat  12,4 miliard USD, což v dnešním kursu odpovídá přibližně 260 miliardám českých korun .  Také v ČR patří statiny mezi nejčastěji předepisované léky, protože je užívají také lidé, kteří jsou dosud zdraví, ale mají  pouze vysoké kardiovaskulární riziko. Z veřejného zdravotního pojištění v posledních letech platíme za statiny ročně více než dvě miliardy korun.

Všechny tyto léky patří do skupiny statinů, domněle snižujících “špatný cholesterol”. Jedná se o jednu z nejvíce předepisovaných lékových skupin a podstatnou měrou ovlivňující rozpočet našeho zdravotního systému. A také o jednu z nejziskovějších skupin léčiv pro jakoukoliv farmaceutickou firmu. Tyto statiny pokud je lidé   berou jsou  většinou zbytečné a hladinu cholesterolu lze snížit  i bez medikamentů.  Obecně všechny statiny mají mnoho vedlejších účinků.

Atorvastatin

sexuální dysfunkce, deprese, vyjimečné případy intersticiálního onemocnění plic  především při dlouhodobé terapii, cukrovka

Simvastatin

poruchy spánku (včetně nespavosti a nočních můr), ztráta paměti, sexuální dysfunkce, cukrovka

Fluvastatin

poruchy spánku (včetně nespavosti a nočních můr), ztráta paměti

sexuální dysfunkce ,deprese, vyjimečné případy intersticiálního onemocnění plic především při dlouhodobé terapii, cukrovka

Lovastatin

ztráta paměti, sexuální dysfunkce,cukrovka

Pravastatin

noční můry,ztráta paměti,deprese,vyjimečné případy intersticiálního onemocnění plic, především při dlouhodobé terapii,cukrovka

Pitavastin

poruchy spánku (včetně nočních můr),ztráta paměti, sexuální dysfunkce

deprese, vyjimečné případy intersticiálního onemocnění plic, především při dlouhodobé terapii, cukrovka

 Zdroj: Státní ústav pro kontrolu léčiv – Oddělení farmakovigilance

Vysoká hladina cholesterolu, není sama o sobě  nemoc.  Je to prostě jen indikátor stresu v těle.

Máte-li vysoký cholesterol, můžete jej snížit:

  1. Tak, že zhubnete. Vynikající výsledky dosahují pacienti po zapojení do programu na hubnutí pomocí genetiky Bodykey by Nutrilite..  Díky programu je strava přesně vyvážená podle vlastního genetického profilu a není zde místo pro nadbytečné sacharidy a tuky. Program hlídá i denní příjem vlákniny , které máme v naší stravě málo.
  1. Přidáním vlákniny ,která omezuje vstřebávání cholesterolu ze stravy živočišného původu, zachytává molekuly cholesterolu, váže je a následně odvádí stolicí ven. A takto vázaná molekula cholesterolu již nemůže přejít do krve. Kromě tohoto efektu vláknina také nepřímo urychluje odbourávání cholesterolu v těle. V jaterních buňkách se cholesterol mění na žlučové kyseliny, žlučovodem putují tyto kyseliny do střeva. Část jich odchází stolicí, ale část se vstřebává do krve a odtud zpět do jater.Firma Nutrilite dodává dva druhy velmi kvalitní vlákniny .Zde jsou jejich vlastnosti a složení.
  2. Česnek Nutrilite ve  stravě ve formě tablet  podporuje váš kardiovaskulární systém  tím, že pomáhá udržovat  normální krevní tlak a  hladiny cholesterolu v krvi. Účinnost česneku byla prokázána klinickým výzkumem. Zahrnuje klinicky významné úrovně klíčové směsi allicinu. Minimalizuje „česnekový dech“, díky speciální povrchové úpravy s uklidňujícím účinkem  máty peprné.Vlastnosti toho preparátu  Garlic Nutrilite

JAK Statiny fungují?

Statiny blokují enzym v játrech odpovědný za  výrobu cholesterolu.   To je docela šílené, neboť je cholesterol pro naše tělo  nezbytnou látkou  .   Co je horší, že tento enzym je také  potřebný pro  výrobu  koenzymu Q-10, úžasné látky potřebné pro  naše srdce ,  svaly a vlastně  pro každou buňku v těle.   Takže užívání  statinů snižují hladinu koenzymu Q-10, který způsobuje desítky  „vedlejších účinků“.

Více než 900 studií ukázalo hrozné vedlejší účinky statinů . Tyto statiny  způsobují  cukrovku a srdeční onemocnění, nemoci svalů a  také rakoviny.   Jedna studie ukázala, že jakékoli použití statinů -léků zvyšuje riziko rakoviny prostaty u mužů.

Je smutné, že tyto informace jsou  známé  od roku 1996 , ale někteří lékaři a  hlavně farmaceutické  společnostmi je  prostě ignorují. Zisk je zisk..

Vedlejší účinky způsobené statiny:

Anémie, Artritida, Šedý zákal, Chronická obstrukční plicní nemoc , Rakoviny, Demence ,Cukrovka, Globální amnézie (těžká ztráta paměti) , Srdeční selhání, Vysoký krevní tlak , Potlačení imunitního  systému, Zvýšené riziko nemocí přenášených potravou, Bolesti svalů a slabost, Poškození nervů (polyneuropatie) , Dysfunkce slinivky břišní a jater, Sexuální dysfunkce, jako je erektilní dysfunkce a jiné.

 

Naše tělo používá koenzym Q10- k výrobě energie pro srdeční buňky. Jak stárneme, hladina koenzymu Q10 klesá.   NUTRILITE Koenzym Q10 poskytuje 30 mg  koenzymu Q-10 v jedné tobolce. Pro získání ekvivalentního množství tohoto prospěšného enzymu ve vaší stravě, by jste  museli sníst denně 800 g  masa /100,-Kč/.

Koenzym Q10 je v každé buňce lidského těla a funguje jako „zapalovací svíčka“, která aktivuje mitochondrie, které jsou výrobci energie . Velké orgány, zejména srdce, játra a ledviny, spálí velké množství energie a proto vyžadují větší množství koenzymu Q10.

Nejčastější dotazy ke koenzymu:

Co je koenzym Q10? Co dělá?

Koenzym Q10 je  přirozeně produkován v lidském těle. Je důležitým faktorem při výrobě energie v mitochondriích, v hloubce každé buňky  našeho  těla ,tak aby energeticky naše tělo  fungovalo. Koenzym Q10 je důležitý zejména u velkých orgánů, jako jsou srdce, játra a ledviny, které spalují velké množství energie. V našich buňkách  Koenzym Q10 také funguje jako antioxidant a pomáhá buňky chránit před poškozením volnými radikály.

Pokud  mé tělo produkuje KoQ10, proč bych ho  měl doplnit jako doplněk stravy?

Když jsme mladí, naše těla produkují přiměřenou úroveň koenzymu Q10. Ale jak stárneme, naše buňky produkují méně energie, než potřebují, aby dobře fungovaly. Bylo prokázáno, že použití preparátu  Koenzymu Q10  Nutrilite zvyšuje hladinu tohoto koenzymu v krvi.

Chci si koupit výrobky Nutrilite

Všechny informace v tomto článku jsou pouze pro vzdělávací účely.  Článek není určen pro diagnostiku a léčení.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *